Met de hele familie op de foto
Dat klinkt als een uitdaging he?! Met de hele familie op de foto! Een fotoshoot organiseren waar iedereen kan: opa, oma, alle kinderen, alle partners, alle kleinkinderen en eventueel ook al hun partners. Dat klinkt al onmogelijk. En dan dus nog de fotoshoot zelf: hoe krijg je iedereen leuk op de foto? Dat zelfs die ene puber en die onmogelijke oom er leuk op staan?
Ik help je graag met enkele tips!
Tips voor het prikken van een datum met de hele familie
- Plan meerdere data in.
Stel dat je 4 maanden van tevoren een zondag in april plant. Iedereen is er klaar voor, maar het weerbericht werkt niet mee: enorme regenbuien en harde wind…
Het weer kunnen we niet veranderen, dus zorg daarom altijd voor een extra datum! - Kom je er niet uit qua datum?
Vergeet de verschillende vrije dagen in het voorjaar niet: Pasen, Hemelvaart, Pinksteren. - Lukt ook dat echt niet?
Mocht het qua leeftijd van de kinderen kunnen: in de zomermaanden is er ook in de avonden echt genoeg licht. Dit kan juist geweldige foto’s opleveren. Ga bijvoorbeeld naar het strand: mooie achtergrond, genoeg licht en iedereen wordt blij van het strand. - Golden hour
Kijk vooral ook hoe laat golden hour is in de periode dat jullie een shoot willen boeken. Extra mooi licht!
Je kunt op deze website de datum en locatie invullen en zo zien of die tijd mogelijk is met bedtijd van de evt aanwezige kinderen.
Tips voor een locatie kiezen
- Een locatie met herinneringen
Waar gingen jullie altijd heen om te wandelen, te spelen? Zou dat een geschikte fotoshoot locatie zijn? Idealiter kies je een plek vol herinneringen. Zodat het voelt als thuis voor jullie, jullie goed kunnen ontspannen, maar je ook andere herinneringen op kan halen als je naar de foto’s kijkt. - Wat past bij jullie?
Zijn jullie mensen die van het strand houden, het bos? Of past een industriรซle locatie, zoals het NDSM of een broedplaats bij jullie in de buurt beter bij jullie? - Een rustige locatie
Met zijn allen op de foto, hoeveel zijn dat er? 6, 14, 23, 30? Voor alle groepgroottes geldt: wel zo fijn als we beweegruimte hebben, dat we niemand in de weg zitten maar vooral zij ons niet in de weg zitten! Dus hoe groter de groep, hoe groter de ruimte. - Een bereikbare locatie
Is iedereen nog goed ter been? Hier hou ik graag rekening mee. Kan oma niet meer reizen? Dan is er misschien een park bij haar in de buurt. Kan ze wel reizen, maar niet te veel lopen? Laten we dan een natuurgebied kiezen met een parkeerterrein meteen bij het mooie gedeelte waar we foto’s gaan maken.
Ontspannen met de hele familie op de foto
- Vertrouw op mij!
Ik help jullie te ontspannen, ik heb vragen en opdrachten voor diverse groepen, van volwassenen tot kleine kinderen en alles er tussen in.
Dit zodat jullie echt als jezelf op de foto gaan, echt lachen, niet nep of geposeerd. Dat jullie de liefde, de lol in jullie familie en gezin laten zien. - Bereid je kinderen voor
Dus vertel ze vooral dat we iets leuks gaan doen en lekker gaan spelen! Want dat is ook wat we gaan doen. - Heb je volwassenen die op de foto gaan haten?
Vertel dit aan mij in vragenlijst vooraf. Ik help ze heel graag. Wat extra tijd, geduld en begrip helpt echt! - Beginnende pubers op de foto?
Vaak willen die nog minder mee werken dan de peuter die vooral wil rennen. Ze vinden “gek doen” toch wat spannend, zijn veel te zelfbewust. Dus geef van het begin aan dat de foto’s voor opa & oma zijn (bijvoorbeeld) en dat die een leuke foto echt enorm op prijs zullen stellen. Dat het een uurtje is, dat ze lekker gek mogen doen, die foto’s ziet niemand, het gaat alleen om het lachende eindresultaat.
Met mijn opdrachten hou ik hier ook zeker rekening mee, maar een goede motivatie helpt enorm. - Plan geen volle dag
Je gaat stressen, haasten, je afvragen of je het wel redt allemaal, de kinderen voelen dit, er is geen rust voor ontspanning en plezier en de foto’s zijn niet het leukste wat ze kunnen worden. Zonde!
Extra tip:
Het hoeft niet allemaal geposeerd he! Ik help jullie al om echt ontspannen te zijn, lekker jezelf te zijn en te spelen en te lachen. Maar misschien heb je nog meer ontspanning nodig?
Nodig me dan uit op jullie familieweekend of jullie familiefeest. Dan leg ik vast wat er gebeurt.
Is dat niet iets wat jullie doen? Laten we er dan een leuke middag van maken met de hele familie! Het hoeft geen “moetje” te zijn, maar kan meteen een gezellige dag worden.
Iedereen neemt eten en drinken mee, wat kleden en speelgoed. En jullie gaan lekker picknicken op het strand, op de heide, in het park, waar dan ook. Of jullie gaan met zijn allen wandelen of spreken af in een grote speeltuin als er veel kleintjes bij zijn. Iedereen kletst bij, de kinderen spelen, iedereen ontspant en ik maak foto’s.
Uiteraard kunnen we altijd wat geposeerde (maar natuurlijke) groepsfoto’s maken. Maar de sfeer zit er dan al goed in, je hebt mij al wat leren kennen en zoals gezegd, we gaan gewoon lekker spelen ๐
Wil je meer tips voor een familieshoot?
Vraag mijn pdf met tips aan. Ik mail je dan zelf de pdf met tips. Je komt verder niet op mijn e-maillijst ofzo.
Je kunt me uiteraard ook bellen of mailen met vragen. Ik denk altijd graag met je mee!